Stålebo RK 2009-10-18
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2009-10-12 kl. 20:19
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0
Klass 2 - Dressyr Lätt B:0
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1
Klass 4 - Dressyr Lätt B:0 Lag

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0
Klass1 LB:0 2006
10 anmälda
Tävlingsledare: Ann-Christin Wellander
Domare C: Lena Mårtenson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Sofie Nordin Ejan Kolifejan
  Ale-Jennylunds RK Spotlite Lobell - Zoot Suit 29
2 AnnaKarin Lieber Excalibur
  Länghems RK Michigan - Portos 20
3 Cecilia Olofsson Charm
  Lerumsortens RF Okänd - Okänd 31
4 Jenny Glans Chique (SWB)
  Tämta Ridklubb Vermouth - Eloge 6
5 Cecilia Lilja Courtney
  Torslanda RK Cortus - Ramses ox (NL) 21
6 Sofie Hammargren Indra (SWB)
  Borås FK Dardel - Imperator 7
7 Sofia Provén Arlington
  Länghems RK Pentagon (ex Paspartout) - Feliciano 34
8 Anna Stewart Enchanted Golden King
  Lilla Edets RK Hesa Readers King - Eight Across 39
9 Karin Josefsson Imperial Stout
  Länghems RK Ballet Prince - Record Token 12
10 Sofia Almqvist Zally
  Partille RK Robin Z - First Consul xx 1
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:0
KLass2 LB:0 2006
21 anmälda
Tävlingsledare: Ann-Christin Wellander
Domare C: Anita Moliis-Larsson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Jennifer Lundgren Luigi
  Borås FK Lagiator - Grand Cru 23
2 Charlotte Odbjer Playboy
  Nääs RF Pomme Royal - Irco Marco 30
3 Theres Nilsson Faranja
  Lilla Edets RK Ganesco - Lombard 28
4 Sofie Nordin Ejan Kolifejan
  Ale-Jennylunds RK Spotlite Lobell - Zoot Suit 29
5 Amy Lundh Odin
  Lerumsortens RF   25
6 Anna Stewart Enchanted Golden King
  Lilla Edets RK Hesa Readers King - Eight Across 39
7 Karin Stridh Minuet
  Marks Ridklubb Allegretto - Chapman (SWB) 40
8 Johanna Sahlsten Cognac
  Lerumsortens RF Midt-West Ibi-Light - Arram 36
9 Cecilia Lilja Courtney
  Torslanda RK Cortus - Ramses ox (NL) 21
10 Sofia Provén Arlington
  Länghems RK Pentagon (ex Paspartout) - Feliciano 34
11 Teresa Llewellin Judith (F.5)
  Marks Ridklubb Last Liberty - Roderik 22
12 Petra Hederstedt Ballerina Van´t Voorhof
  Ale-Jennylunds RK Triomphe de muze - Farao de guldenboom 8
13 Hanna Jonsson Aragorn
  Ale-Jennylunds RK Medidor - Ibago 11
14 Sofie Hammargren Indra (SWB)
  Borås FK Dardel - Imperator 7
15 Therese Ekholm Aquavit (SWB)
  Lilla Edets RK Vermouth - Lambert 3
16 Jenny Glans Chique (SWB)
  Tämta Ridklubb Vermouth - Eloge 6
17 Ida Lagholm Danfas ox
  Lilla Edets RK Fason ox - Diem ox 18
18 Cecilia Olofsson Charm
  Lerumsortens RF Okänd - Okänd 31
19 Malin Kortelainen La Comtesse
  Tämta Ridklubb Homosassa xx - Urbino 17
20 Karin Josefsson Imperial Stout
  Länghems RK Ballet Prince - Record Token 12
21 Johanna Knape Curiosa
  Lilla Edets RK Corleograf - Mentor 16
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1
Klass3 LB:1 2006
19 anmälda
Tävlingsledare: Ann-Christin Wellander
Domare C: Anita Moliis-Larsson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Karin Stridh Minuet
  Marks Ridklubb Allegretto - Chapman (SWB) 40
2 Louise Engberg Lippek
  Nääs RF   4
3 Viktoria Smideland Nikita
  Stålebo RK bayard 607 - parnass 468 38
4 Camilla Floberg Highlander K
  Borås FK Landlord - Utrillo 5
5 Petra Hederstedt Ballerina Van´t Voorhof
  Ale-Jennylunds RK Triomphe de muze - Farao de guldenboom 8
6 Siri Karlberg Islay Mist
  Lilla Edets RK Caerwent - Melyno 14
7 Pia Utbult-Eriksson Grams Arwen
  Lerumsortens RF Okänd 41
8 Emma Larsson Mozart
  Nääs RF    
9 Jannica Olsson Nadina
  Lilla Edets RK E Dionysos - Napoleon 32
10 Jonette Lundgren Elaiza
  Tämta Ridklubb Electro - Napoleon 24
11 AnnaKarin Lieber Excalibur
  Länghems RK Michigan - Portos 20
12 Linda Kihl Don Karnage
  Marks Ridklubb Epson - Magnifique 15
13 Teresa Llewellin Judith (F.5)
  Marks Ridklubb Last Liberty - Roderik 22
14 Johanna Knape Curiosa
  Lilla Edets RK Corleograf - Mentor 16
15 Linda Sandberg Vatinka
  Ale-Jennylunds RK Quite Easy - Ulster 37
16 Alexandra Larsen Washington
  Lilla Edets RK Columbus - Amulet 19
17 Anna Kallin Dollars
  Länghems RK Okänd - Okänd 13
18 Anette Johansson Tuesday
  Tämta Ridklubb Bustron - Wathamin 9
19 Malin Månsson Niagara D
  Marks Ridklubb Galoubet A. - Wedekind 27
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt B:0 Lag
7 startande lag
 
Startnr Uppfödare Lagnr
    Lagledare
      Ryttare Häst  
  Ale-Jennylunds RK Lag 1
    Marica Hederstedt
 
  Lerumsortens RF Lag 1
    Lena Mårtensson
 
  Tämta Ridklubb Lag 1
    Anette Johansson
 
  Marks Ridklubb Lag 1
    Lola Bodin
 
  Lilla Edets RK Lag 1
    Anna Stewart
 
  Lilla Edets RK Lag 2
    Anna Stewart
 
  Länghems RK Lag 1
     
 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport