Hoppa till sidans innehåll

Startlistor KM 30-31 maj

29 MAJ 2009 10:00
Här hittar du startlistor för KM dressyr den 30 maj samt stilhoppning och hoppning 31 maj
  • Skapad: 29 MAJ 2009 10:00

KLUBBMÄSTERSKAP 2009

 

Lördagen den 30 maj

Dressyr ponny 2 pl

 

   10.00             Sofia Parenius             Tizze      B-ponny LC:1 klass 6

   10.08             Anna Olsson               Zpider    C-ponny LC:1 klass 6

   10.16             Angelica Smideland     Henkie   D-ponny LC:1 klass 6

   10.24             Elsa Ronnebro            Tiffany    D-ponny LC:1 klass 6

5    10.32             Elin Nilsson                 Limit      D-ponny LC:1 klass 6

  

Dressyr häst 2 pl klass 2, 1 pl klass 1

 

    10.40             Wellander                  Tindra          LC:1 häst, klass 3 

 

    10.48            Angelica Smideland     Nikita          LB:1 klass 2

    10.56             Emma Westas            Mozart         LB:1 klass 2

    11.04            Åsa Rogenfelt             Montero       LB:1 klass 2

    11.12            Wellander                   Tindra           LB:1 klass 2
6     11.20
             Klara Öhlén               Red Robin    LB:1 klass 2
    11.28             Viktoria Smideland     Nikita           LB:1 klass 2

 

 

8      11.36             Jessica Bohwalli           Kavat         LA:1 klass 1

     11.44             Jessica Mossberg         Iason          LA:1 klass 1

10    11.52             Emma Westas             Mozart        LA:1 klass 1

Söndagen den 31 maj

OBS OBS ändrad startordning från propositionen!!!

 

Stilhoppning ponny 2 pl

Start kl 10 00

    Anna Olsson                Zpider                klass 4

    Angelica Smideland      Henkie               klass 4

    Anna Magnusson          Galanthus           klass 4

     Elsa Ronnebro             Tiffany                klass 4

     Elin Nilsson                 Limit                   klass 4

 

Stilhoppning häst 1 pl

 

Start c:a kl 10 30

     Angelica Smideland      Nikita                 klass 2

      Åsa Rogenfelt              Montero            klass 2

      Jessica Mossberg        Iason                  klass 2

4       Klara Öhlén                Red Robin          klass  2
       Linn Gustafsson         Puma                  klass 2 (utom tävl)

 
Hoppning ponny 1 pl

 

Start c:a kl 11 15

       Anna Olsson                Zpider                klass 3

       Angelica Smideland    Henkie                 klass 3

       Elsa Ronnebro            Tiffany                 klass 3

       Elin Nilsson                 Limit                   klass 3

 

Hoppning häst 1 pl

start ca 11.30

          Angelica Smideland     Nikita               klass 1

          Åsa Rogenfelt              Montero           klass 1

          Jessica Mossberg         Iason                klass 1
4           Klara Öhlén                 Red Robin        klass 1

          Linn Gustafsson            Puma               klass 1 (utomtävl)



Skribent: Anneli Eriksson

Postadress:
Stålebo RK - Ridsport
Eva Kanerot, Knavravägen 4
44361 Stenkullen

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info